Ndërlidhjet

KARAÇI


Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf mbajti sot një fjalim lidhur me luftën e Pakistanit kundër dhunës ekstremiste dhe terrorizmit.
Policia e Pakistanit ka arrestuar së paku 50 aktivistë islamikë si masë preventive për fashitjen e çfarëdo reagimi të dhunshëm ndaj fjalimit të Musharafit.
XS
SM
MD
LG