Ndërlidhjet

MOSKË


Kremlini ka refuzuar akuzat e qeverisë së Shteteve të Bashkuara se Rusia është duke përdorur forcë të tepruar kundër civilëve në luftën në Çeçeni.
Zëdhënësi i Stejt Departmentit kishte thënë të enjten se sinformatat e fundit të operacioneve ruse në Çeçeni sugjerojnë për vazhdimin e shkeljes së të drejtave të njeriut dhe përdorimit të forcës së tepruar kundër caqeve civile.
XS
SM
MD
LG