Ndërlidhjet

PRISHTINË


Liderët e tre partive më të mëdha politike të shqiptarëve të Kosovës edhe sot nuk arritën të merren vesh përfundimisht mbi zhblokimin e procesit për zgjedhjen e presidentit të Kosovës në Parrlament, por konstatuan se bisedimet ishin konstruktive dhe se do të vazhdojnë javën e ardhshme.
Në takimin që e organizoi shefi i zyrës së Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Xhon Menzis, morën pjesë Ibrahim Rrugova, Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj, si edhe përfaqësues të grupit paralamentar të pakicave.
XS
SM
MD
LG