Ndërlidhjet

KHOST/AFGANISTAN


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka vazhduar bombardimin e kampeve për stërvitje në provincën Khost në lindje të Afganistanit,kurse trupat tokësore gjurmojnë armë dhe dokumente në një rrjet shpellash dhe tunelesh.
Ndërkohë, transferimi i 20 të burgosurve të al Kaidës dhe talibanëve nga Kandahari në bazën detare amerikane Guantanamo në Kubë shkoi mirë, thanë zyrtarët e sigurisë së kampit.
Zyrtarët e armatës së Shteteve të Bashkuara thanë se të 20-it konsiderohen nga më të rrezikshmit nga afro 450 të burgosurit e al Kaidës dhe talibanëve që mbajnë forcat amerikane.
XS
SM
MD
LG