Ndërlidhjet

ABU DABI


Asistent sekretari amerikan i shteit për çshtjet e Lindjes së Afërt, William Burns, arriti në Emiratet e Bashkuara Arabe-stacionin e fundit të turneut në rajon të përqëndruar në luftën anti terror-të Shteteve të Bashkuara, Irakun dhe procesin paqësor.
Burns kishte bisedime me ministrin e jashtëm, Sheikun Hamdan bin Zayed al-Nahyan për “zhvillimet në territoret palestineze dhe në Afganistan”.
XS
SM
MD
LG