Ndërlidhjet

DARA ADAM KEIL/PAKISTAN


Shefi i posaemëruar i Drejtësisë së Afganistanit, Fazal Hadi Shinwari, ka thënë se do ti ndëshkonjë me vdekje Osama bin Ladenin dhe liderin taliban, Mullah Mohammed Omar, nëse kurdoqoftë sillen para gjykatës së tij.
Duke u nisur nga Pakistani në Kabul që të marrë detyrën, ministri tha se Omar dhe bin Laden janë përgjegjës për shkatërrimin e Afganistanit dhe për namin e keq që i dhanë Islamit.
Trupat e Shteve të Bashkuara të Amerikës dhe luftëtarët anti-talibanë po përpiqen ti gjejnë dhe arrestojnë Omarin dhe bin Ladenin, të cilët kanë marrë arratinë.
XS
SM
MD
LG