Ndërlidhjet

NJU DELHI


India ka mirpritur aksionet që ka ndërmarrë presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf kundër militantëve islamikë, por ministri i jashtëm, Jaswant Singh, ka thënë se Nju Delhi do të gjykojë zotimet e Islamabadit në saje të “aksioneve konkrete”.
Ministri Singh ka përjashtuar edhe mundësinë për inkuadrimin e palës së tretë për zgjidhjen e konfliktit rreth Kashmirit, që e pat sugjeruar presidenti i Pakistanit.
Ndërkohë, raportohet se në rajonin e Kashmirit janë vrarë dy ushtarë indas dhe dy militantë të dyshuar islamik.
XS
SM
MD
LG