Ndërlidhjet

MOSKË


Trupat Ruse në republikën kryengritëse të Çeçenisë pretendojnë se kanë vrarë së paku 90 separatistë dhe shkatërruar pesë kampe të kryengritësve gjatë luftimeve të rrepta të javës së kaluar, raportojnë mediat e Moskës.
Raporte të pavarura për luftimet nuk kanë qarkulluar, por raporetuesi i Komitetit për Migracion, Refugjatë dhe Popullatë të Asamblesë së Këshillit të Evropës, parlamentari polak Tadeusz Iwinski, pritet të vizitojë rajonin javën e ardhëshme për të shikuar situatën humanitare.
XS
SM
MD
LG