Ndërlidhjet

KABUL


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka vazhduar bombardimet intenzive të një baze të dyshuar të organizatës terroriste Al Kaida të Osama bin Ladenit në lindje të Afganistanit, ku ditë më parë ishin vërejtur përpjekje për rigrupimin e luftëtarëve të mbetur të saj në kampin e tyre për stërvitje.
Ndërkaq, ministri i posaemëruar i Drejtësisë së Afganistanit, Fazal Hadi Shinwari, ka thënë se do ti ndëshkojë me vdekje Osama bin Ladenin dhe liderin taliban, Mullah Mohammed Omar, nëse kurdoqoftë sillen para gjykatës së tij.
XS
SM
MD
LG