Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i politikës së jashtëme të Bashkimit Evropian,Javier Solana, ka shtyrë për më vonë vizitën në Mal të Zi, ku ai shpresonte të rigjallërojë bisedimet e ngecura për ardhmërinë e Jugosllavisë, thanë zyrtarët në Bruksel.
Sola duhej të udhëtojë në Podgoricë të mërkurën për takim me presidentin Jugosllav ,Vojisllav Koshtunica dhe presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq dhe kryeministrat e dy republikave të mbetura të Jugosllavisë.
“Në pyetje është të gjendet momenti më i mirë për vizitën, momenti që do të ishte më produktiv për arritjen e Marrëveshjes korrnizë”,ka thënë zyrtari i BE-së.
XS
SM
MD
LG