Ndërlidhjet

TULKAREM


Një militant palestinez i kërkuar nga Izraeli, Raed al Karami, është vrarë nga shpërthimi i një bombe të vendosur jashtë shtëpisë së tij në Tulkarem të Bregut Perëndimor.
Izraeli nuk pati koment për këte ngjarje, por
Brigadat e Martirëve al Aksa, fraksion radikal i Al Fatahut, thanë se pas kësaj vrasjeje, i japin fund armëpushimit të deklaruar me Izraelin, janë kërcënuar me hakmarrje dhe morën përgjegjësinë për vrasjen e sotme të një izraeliti dhe plagosjen e një tjetri.
XS
SM
MD
LG