Ndërlidhjet

SHKUP


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, lordi George Robertson, do të udhëtojë për në Maqedoni të premten. Robertson ka përgënjeshtruar zërat që spekullojnë se vizita e tij ka lidhje me raportet për një riaktivizim të mundshëm të trazirave në vend.
“Vizita ime është e lidhur me dëshirën e Maqedonisë për t’u bërë anëtare e NATOs dhe unë do të vizitoj të gjithë kandidatët e mundshëm” citon DPA lordin Robertson.
XS
SM
MD
LG