Ndërlidhjet

UASHINGTON


Në prag të nisjes për në turneun e tij aziatik, Sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell, ka deklaruar se presidenti pakistanez, Pervez Musharraf, po merr masat e duhura kundër organizatave terroriste dhe se përpjekjet diplomatike dhe politike për kapërcimin e krizës mes dy fqinjëve rivalë po vazhdojnë. “Gjëja e fundit që Shtetet e Bashkuara do dëshironin të shihnin në Azinë Jugore, do të ishte një luftë mes dy shteteve me armatim bërthamor” – deklaroi Pauell, duke iu referuar Indisë dhe Pakistanit. Departamenti i Shtetit, njofton se kryqeqyteti pakistanez, Islamabad, do të jetë ndalesa e parë e sekretarit Pauell, para udhëtimit për në Indi.
XS
SM
MD
LG