Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i jashtëm jugosllav dhe Kryetari i Lidhjes Qytetare të Serbisë, Goran Sfillanovic, tha sot se në mediat serbe ka shumë shkrime konfliktuoze kundër popujve që jetojnë në Serbi. Sipas tij, kjo politikë, që në dhjetë vitet e mëparshme ka qenë tragjike, do të jetë edhe më shumë e tillë nëse vazhdon të ndiqet.
Svillanoviq u tërhoqi vërejtjen liderëve të DOS-it, sidomos presidentit jugosllav, Vojisllav Koshtunica, dhe kryeministrit të Serbisë, Zoran Gjingjiq, se heshtja e tyre për këtë që po ndodh, është edhe më e keqe se vetë incidentet.
XS
SM
MD
LG