Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij francez, Zhak Shirak, janë pajtuar sot të mbajnë takime të rregullta dypalëshe për cështje strategjike dhe ato të sigurisë, në nivel ministror. Putin, i cili vizitoi sot Parisin, diskutoi me presidentin Shirak për gjendjen në një numër rajonesh problematike, si Afganistani, Lindja e Mesme, Maqedonia dhe lufta kundër terrorizmit, - bëjnë të ditur kabinetet përkatëse presidenciale.
XS
SM
MD
LG