Ndërlidhjet

GJENEVË


Komisionerja e Lartë e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut, Mary Robinson u ka bërë thirrje autoriteteve të Shteteve të Bashkuara që të respektojnë të drejtat njerëzore të pjesëtarëve të grupit terrosrist al Kaida dhe luftëtarëve talibanë që mbahen në bazën detare amerikane në Kubë.
Robinson ka thënë në Gjenevë se të gjithë të arrestuarit në bazën Guantanamo gëzojnë mbrojtjen nga ligjet ndërkombëtare për të drejtat e njeriut dhe të drejtës humanitare.
XS
SM
MD
LG