Ndërlidhjet

XHAKARTË


Një aeroplan i kompanive indoneziane me 60 njerëz ka bërë aterrim emergjent në një lum të Indonezisë, 500 kilometra në jug të Xhakartës, e policia thotë se kanë marrë lëndime serioze të gjithë udhëtarët dhe anëtarët e ekipazhit.
Zyrtarët thonë se ende nuk e dijnë se çfarë vështirësishë kishte patur aeroplani, por ky është aterrimi i dytë emergjent i fluturakeve të Indonezisë brenda tre ditësh.
XS
SM
MD
LG