Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ushtruesi i detyrës së shefit të Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Charles Brayshow, ka thënë se UNMIK-u nuk do të ndërhyjë në bisedimet në mes të partive politike për arritjen e një marrëveshjeje për formimin e organeve qeverisëse të Kosovës, por u ka bërë thirrje liderëve shqiptarë që të arrijnë shpejt një kompromis në të mirë të Kosovës.
“Kur një parti e vetme, në çdo shoqëri, nuk fiton shumicën, është e qartë se duhet të formohen koalicione dhe të bëhen kompromise”, ka thënë Brayshow.
XS
SM
MD
LG