Ndërlidhjet

SHKUP


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, në një intervistë për “Dnevnik”-un e Shkupit ka thënë se “nevojat mbrojtëse të Maqedonisë, nuk kërkojnë sasi të mëdha të armatimit të rëndë, sepse ato armë nuk janë relevante që Maqedonia të bëhet anëtare e Aleancës, dhe as për mbrojtjen e vendit”.
Robertson ka thënë se gjatë vizitës që do t’i bëjë Shkupit kësaj jave, do të shohë se me çfarë armatimesh është furnizuar Maqedonia.
XS
SM
MD
LG