Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld,
thotë se është e parakohëshme të konsideriohet vendosja e pranisë afatgjate ushtarake e Shteteve të Bashkuara në Azinë Qendrore.
Ai ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë një interes në Azinë Qendrore dhe se rajoni ka qenë shumë ndihmëtar për fushatën ushtarake amerikane në Afganistan.
Shtetet e Bashkura kanë dërguar mbi 200 trupa në Filipine për të ndihmuar forcat vendore në luftimin e një grupi ekstremist të ndërlidhur me rrjetin terrorist al Kaida, njoftoi sekretari amerikan i Mbrojtjes.
XS
SM
MD
LG