Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld takoi në Uashington kryeministrin turk, Bulent Ecevit, e citohet të ketë thënë se favorizon Turqinë në mesin e propozimeve për të udhëhequr në vijim Forcën Ndërkombëtare të Sigurisë në Afganistan.
Kryeministri Ecevit, i cili takon gjatë ditës edhe presidentin George Bush, ka thënë se Turqia i mbetet besnike rikonstruimit afatgjatë të Afganistanit dhe ka propozuar të ndihmojë për formimin e armatës moderne afgane.
XS
SM
MD
LG