Ndërlidhjet

KABUL


Sekretari amerikan i Shtetit,Colin Powell u takua në Kabul me liderët afganë dhe ka premtuar se Shtetet e Bashkuara,do të janë me ta si në krizën aktuale ashtu edhe në të ardhmen për ndërtimin e një Afganistani të ri ku njerëzit do të kenë mundësi të jetojnë në paqë e siguri.
Powell u takua me kryeministrin e qeverisë së përkohëshme ,Hamid Karzain dhe nga vizita në Afganistan e Pakistan udhëtonë pas dite në Indi,në kuadrin e turneut në Azinë Jugore.
XS
SM
MD
LG