Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kabineti i presidentit jugosllav,Vojisllav Koshtunica ka demantuar që ai ti ketë deklaruar ndonjë agjencie lajmesh se forcat e Shteteve të Bashkuara kanë arrestuar liderët e kohës së luftës të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq dhe Ratko Malladiq,të akuzuar për krime lufte dhe më të kërkuar nga Tribunali i Hagës.
Zëdhënësja Neda Stanisllavljeviq tha se Koshtunica nuk ka dhënë deklarata të tilla, kurse zyrtarët tjerë jugosllavë thonë se ata nuk kanë dijeni për çfardo arrestimi të Mlladiqit dhe Karaxhiqit.
XS
SM
MD
LG