Ndërlidhjet

JERUSALEM


Radioja izraelite njofton se zyrtarët e sigurisë izarelite dhe palestineze u takuan në Nablus të Bregut Perëndimorë që të diskutojnë lehtësimin e restriksioneve ndaj palestinezëve.
Por,Izraeli sot përtëriu gjithashtu blokadën ndaj qyteteve të Bregut Perëndimorë, Kalkilës, Xheninit, Tulkaremit dhe Nablusit në përgjigje të dhunës së kësaj jave, krahas rrethimit të mëhershëm të Ramallahut, ku mbahet i ngujuar edhe lideri palestinez ,Yasser Arafat.
XS
SM
MD
LG