Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zyrtari më i lartë i Kombeve të Bashkuara në Kosovë, dënoi sot aktin e vrasjes së deputetit Ismail Hajdaraj.
“UNMIK-u do të bëjë të pamundurën për të kapur vrasësit dhe përcaktuar motivet” – ka thënë ushtruesi i detyrës së kryeadministratorit të Kosovës, Çarls Brajshou, në një kumtesë.
Persona të panjohur e qëlluan tri herë në kokë përfaqësuesin e Lidhjes Demokratike në Kuvendin e Kosovës, para banesës së tij, në Pejë. 50 vjeçari Hajdaraj, ishte baba i katër fëmijëve, inxhinier me profesion kurse gjatë kohës së luftës, komandant i UÇK-së në zonën e Rugovës.
XS
SM
MD
LG