Ndërlidhjet

KATMANDU


Zëvendës-Sekretari amerikan i Shtetit ka mbërritur në Nepal, pas atyre çka ai i cilësoi “takime inkurajuese në Pakistan dhe Indi”. Më herët gjatë ditës, Kolin Pauell u takua me kryeministrin e Indisë, Atal Behari Vaxhpaji dhe tha se ishte shpresë-plotë që konflikti mes Indisë dhe Pakistanit do të tejkalohej. Rifillimin e dialogut mes dy fqinjëve dhe ndërmarrjen e disa masave të mirëbesimit reciprok, sekretari Pauell i vlerësoi se hapat fillestarë dhe të nevojshëm për zbutjen e tensioneve mes dy rivalëve bërthamorë.
XS
SM
MD
LG