Ndërlidhjet

RAMALLAH


Forcat izraelite shkatërruan objektin e Radios “Zëri i Palestinës” në Ramallah, në Bregun Perëndimor me një sërë shpërthimesh të kontrolluara.
Zyrtarët izraelitë e kishin akuzar më parë Autoritetin palestinez se shfrytëzonte stacionet radio-televizive për transmetimin e raporteve dhe komenteve nxitëse.
Shefi i sigurisë preventive palestineze, Jibril Rajoub e cilësoi këte veprim si përpjekje për shkatërrimin e simbolit të sovranitetit palestinez.
XS
SM
MD
LG