Ndërlidhjet

MOSKË


Kryengritësit në Dagestan thonë se ata kanë vrarë 13 ushtarë rus gjatë sulmit të djeshëm me bomba afër kufirit me republikën kryengritëse të Çeçenisë fqinje, kurse zyrtarët rusë thonë se shtatë ushtarë kanë vdekur gjatë incidentit.
Agjencitë ruse të lajmeve cituan dje një zyrtar lokal të ministrisë së brendëshme që kishte thënë se shtatë ushtarë ishin vrarë dhe tre plagosur nga shpërthimi i një bombe nën automjetin e tyre me të cilin udhëtonin për në Dagestan.
XS
SM
MD
LG