Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kuvendi i Kosovës mbajti mbledhje përkujtimore për deputetin e saj, Smajl Hajdaraj, i cili u vra dje në Pejë.
Në mbledhjen përkujtimore ishin ushtruesi i detyrës së shefit të UNMIK-ut, Charles Brayshaw, komandanti i KFOR-it, gjenerali Marcel Valentin dhe përfaqësues të zyrave diplomatike në Prishtinë.
“Ne e dijmë se ka elementë kriminelë të vendosur të minojnë proceset demokratike, e duhet t’u sigurojmë se ata do të sillen para drejtësisë dhe të parandalohen nga shkatërrimi i shpresave tuaja”, ka thënë Brayshaw në këte tubim përkujtimor.
XS
SM
MD
LG