Ndërlidhjet

PODGORICË


Koalicioni opozitar i Malit të Zi, me emrin “Bashkërisht për Jugosllavinë” ka kërkuar të mbahet mbledhje e jashtëzakonshme e Kuvendit në Podgoricë ku do të bisedohej për situatën aktuale politike dhe sigurinë në republikë.
Ky koalicion thotë në një komunikatë se do të njoftojë bashkësinë ndërkombëtare me qëllimin e regjimit, siç thuhet, që të “provokojë jostabilitet në Mal të Zi” dhe akuzon vetë presidentin Milo Gjukanoviq të qëndrojë pas sulmeve kundër këtij koalicioni.
XS
SM
MD
LG