Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Gjon Pali i Dytë u ka bërë thirrje liderëve palestinezë dhe izraelitë që t’i japin fund “logjikës perverze të dhunës”, siç e ka formuluar ai.
Në paraqitjen e së dielës, Papa shfqi pikëllimin e tij për shkallëzimin e dhunës në Lindje të Afërt.
Papa u ka bërë thirrje anëtarëve të bashkësisë ndërkombëtare që të mos braktisin palët ndërluftuese, por të punojnë bashkërisht për të ndihmuar rifillimin e bisedimeve për paqë.
XS
SM
MD
LG