Ndërlidhjet

REJKJAVIK/ANKARA/MOSKË


Për shkaqe të ndryshme, në harkun e fundit kohor, tre aeroplanë udhëtarësh kanë aterruar në emergjencë por pa probleme në Rejkjavik, Stamboll dhe në Krasnojark të Siberisë.
Aeroplani britanik me 340 udhëtarë ateroi mbrëmë në Rejkajvik, nga kërcënimi me bombë që u dëshmua më vonë si rreng.
Në Stamboll, ateroi aeroplani i Shri Lankës, sepse një udhëtar kishte prerë venat për t’i marrë jetën vetvetes.
Aeroplani rus ateroi në Krasnojark, sepse i kishte rënë një pjesë e bagazh-bartësit gjatë nisjes nga aeroporti.
XS
SM
MD
LG