Ndërlidhjet

PODGORICË


Partia Popullore, anëtare e koalicionit opozitar “Bashkërisht për Jugosllavinë”,vlerëson në një komunikatë se pushteti aktual në Mal të Zi numëron ditët e fundit dhe se presidenti Milo Gjukanoviq shkon, siç thuhet, “në pension politik”.
“Këtë domosdoshmëri askush nuk mund ta pengojë me kurrfarë afera të kurdisura, akuza të rrejshme, as me gjykime politike”, thotë kjo parti dhe akuzon pushtetin në Mal të Zi se “rrit tensionimet në Republikë”.
“Kush mendon se kjo do të na luhasë që të përmbysim këte pushet, është akoma më naiv”, thuhet në komunikatën e kësaj partie.
XS
SM
MD
LG