Ndërlidhjet

PRISHTINË


Nga një shpërthim në rrugën "Dëshmorët e Lirisë" në Gjakovë është plagosur zëvendës-komandanti i batalionit gardist të TMK-së në Gjakovë, Idriz Balaj, së bashku me bashkëshorten e tij shtatzënë dhe fëmijën dy vjeçar.
"Ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23 kur familja Balaj ishte duke hyrë në shtëpinë e saj", informoi Barry Fletcher, zëdhënës i policisë së UNMIK-ut, për të shtuar se kanë nisur hetimet rreth rastit.
XS
SM
MD
LG