Ndërlidhjet

TIRANË


Kroacia dhe Shqipëria ndajnë të njëjtin vizion dhe kuptojnë politikisht njëra-tjetra, por janë të pakënaqura me shkëmbimet tregtare, të cilat nuk i kalojnë të 10 milionë dollarët në vit– ka deklaruar ministri i jashtëm i Kroacisë, Tonino Picula pas takimit me homologen e tij, Arta Dade. Gjatë vizitës në Tiranë, Picula tha se Zagrebi dhe Tirana mund të bashkëpunojnë më ngushtë në fushat e energjitikës, infrastrukturës dhe industrisë farmaceutike.
XS
SM
MD
LG