Ndërlidhjet

JERUZALEM


I dërguari special i Kombeve të Baskuara për Lindjen e Mesme, Roed Larson, ka thënë se ripushtimi sot i qytetit palestinez, Tulkarem, shënon një përshkallëzim të rrezikshëm të konfliktit në rajon. Gjatë ditës, trupat izraelite në Tulkarem vranë të paktën një palestinez dhe plagosën disa të tjerë. Ushtarët hynë shtëpi më shtëpi duke arrestuar njerëz ndërsa hasën në rezistencë sporadike të banorëve. Kudo nëpër Tulkarem janë ngritur postblloqe dhe qytetit i është imponuar ora policore.
XS
SM
MD
LG