Ndërlidhjet

KALKUTË/INDI


Persona të armatosur kanë sulmuar zyrën e Shteteve të Bashkuara për informim në Kalkutë të Indisë dhe kanë vrarë katër policë dhe plagour 14 njerëz, por nga pesoneli i zyrës askush nuk është lënduar.
Sulmuesit shprazën breshëri plumbash në pjesën e parme të objektit nga motoçikleta në orët e mëngjezit.
Pas këtij sulmi, institucionet e Shteteve të Bashkuara në Indi janë vënë në gjendje të vigjilencës së lartë, ndërkaq autoritetet po përpiqen që t’i identifikojnë sulmuesit.
XS
SM
MD
LG