Ndërlidhjet

SHKUP


Qeveria e Maqedonisë thotë se do të mbajë punktet policore në mjaft rajone të tensionuara, megjithë protestat e banorëve të fshatrave shqiptare dhe vëzhguesve ndërkombëtarë.
“Punktet policore do të mbesin aty ku janë derisa të vendoset prania 24 orëshe e njësive qeveritare të sigurisë”, ka thënë mbrëmë zëdhënësi Gjorgji Trendafilov.
Zyrtarët ndërkombëtarë insistojnë që punktet e policisë të hiqen si pjesë e masave për ndërtimin e mirbesimit, të dakorduara me qeverinë.
XS
SM
MD
LG