Ndërlidhjet

JERUSALEM


Autoriteti palestinez nuk e konsideron më vetëveten të obliguar nga marrëveshjet që ka bërë me Izraelin, - ka thënë zyrtari i lartë palestinez, Ahmed Abdel Rahman, duke fajësuar Izarelin për shkallëzimin e fundit të dhunës.
Ndërkaq, ministri i Jashtëm izraelit, Shimon Peres, ka deklaruar para sesionit parlamentar të Këshillit të Evropës në Strasbur, se Izraeli nuk do të pranojë terrorizmin si normë të jetës së përditëshme dhe i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Evropës që të punojnë bashkërisht për vendosjen e paqës në Lindje të Afërt.
XS
SM
MD
LG