Ndërlidhjet

ROMË


Kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi ka takuar mbrëmë në Romë presidentin e Shqipërisë, Rexhep Mejdani dhe ka premtuar se Italia do të rrisë investimet në Shqipëri.
Berluskoni ka thënë se investimet do të përqëndrohen në sektorët e transportit, energjetikës, bankave dhe telekomunikacionit.
Zyra e kryeministrit italian ka njoftuar se në rend dite të bisedimeve kanë qenë edhe terrorizmi, stabilizimi i Ballkanit dhe emigracioni ilegal.
XS
SM
MD
LG