Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë,Vladimir Putin ka nënshkruar planin për modernizimin e armatës dhe zhvillimin e armëve të reja deri në vitin 2010, që përfshin avionë dhe helikopterë të rinj lufte, tanke, transportues të blinduar, nëndetëse dhe luftanije, njoftoi zëvendës kryeministri rus, Ilya Klebanov.
Këto plane, sipas gazetës moskovite “Komersant” do të kushtojnë rreth 70 miliardë dollarë, e zyrtarët e Rusisë thanë më herët se ushtria do të përqëndrohej në modernizimin e armatimeve egzistuese, se sa në zhvillimin e armatimeve të reja.
XS
SM
MD
LG