Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan tha në Islamabad se ka nevojë për një dialog të vazhdueshëm midis Indisë dhe Pakistanit dhe aksion të vazhdueshëm me qëllim të zgjidhjes së masmarrëveshjes së tyre lidhur me rajonin e Kashmirit.
Annan tha se ulja e tensionimeve është nevojë imediate, që do të paralajmëronte tërheqjen e afro 1 milion trupave të përqëndruara në kufirin midis Indisë dhe Pakistanit.
Kofi Annan takoi presidentin e Pakistanit, Pervez Musharraf dhe ka thënë se atij i takojnë merita të larta për mposhtjen e grupeve militante islamike.
XS
SM
MD
LG