Ndërlidhjet

GUANTANAMO BEI


20 ligjvënës amerikanë, kanë mbërritur në bazën Guantanamo të Kubës, ku mbahen të burgosur ish luftëtarë të Al-Kaidës dhe ata talibanë.
Senatori Bill Nelson tha se qëllimi i vizitës së tyre është të mësojnë nëse të ndaluarit po sigurojnë informacione të vlefshme për aktivitetet terroriste dhe jo për të vëzhguar kushtet e tyre. Sidoqoftë Nelson shtoi se delegacioni do të mbajë shënim për trajtimin që u bëhet të 158 të burgosurve.
XS
SM
MD
LG