Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush dhe këshilltarët e tij për politikën e jashtme, kanë marrë në shqyrtim politikën ndaj liderit palestinez, Jaser Arafat, pas tentativave për blerjen e armatimeve nga Irani.
Raportet sugjerojnë se ekipi i presidentit ka diskutuar disa opsione, që nga mbyllja e zyrës së Autoritetit Palestinez në Uashington e deri në vënien e forcës personale të sigurisë së Jaser Arafatit, në listën e zezë të Departamentit të Shtetit.
Shtëpia e Bardhë nuk ka bërë ende ndonjë koment publik rreth kësaj çështje.
XS
SM
MD
LG