Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell ka premtuar se Shtetet e Bashkuara do të mbështesin popullin afgan gjatë gjithë kohës për rindërtimin e vendit, sado që të zgjasë ajo.
Powell tha se qeveria amerikane nuk ka ndërmend t’i kthejë shpinën Afganistanit pas ndihmës për çlirimn e vendit nga “prangat”, siç i quajti, të sunduesve të dëbuar talibanë dhe rrjetit terrorist, al Kaida të Osama bin Ladenit.
Powell ka bërë këto komente mbrëmë në Uashington gjatë takimit me ministrin e Jashtëm të qeverisë së përkohshme të Afganistanit, Abdullah Abdullah.
XS
SM
MD
LG