Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Komandant i fushatës së Shteteve të Bashkuara në Afganistan, gjenerali Tommy Franks tha në Islamabad se prioriteti i fushatës ushtarake amerikane në Afganistan nuk është kapja e liderit traliban, Mullah Omar dhe të dyshuarit kryesor për sulmet e 11 shtatorit, Bin Ladenit, por parandalimi i sulmeve të mëtejshme terroriste dhe shkatërrimi i organizatave terroriste që kanë “shtrirje globale”, një prej të cilave është al Kaida.
Gjenerali Franks tha se forcat e Shteteve të Bashkuara janë duke marrë informata të freskëta për vendndodhjen e Omarit dhe bin Ladenit, por lokacioni i saktë mbetet i paqartë.
XS
SM
MD
LG