Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Gjenerali Tomy Franks, komandant i forcave të Shteteve të Bashkuara në Afganistan tha në Islamabad se shpreson që tensionimet ushtarake midis Pakistanit dhe Indisë të ulen në rrugë diplomatike.
Franks takoi presidentin e Pakistanit, Pervez Musharraf e tha se Shtetet e Bashkuara nuk kanë plane të lëvizin trupat amerikane nga Pakistani, prej nga ndërmarrin operacione ajrore dhe misione kërkim-shpëtimi në Afganistan.
XS
SM
MD
LG