Ndërlidhjet

JERUZALEM


Një civil izraelit është vrarë dhe një tjetër është në gjendje të rëndë shëndetësore, pas një atentati vetë-vrasës në Jeruzalemin perëndimor. Disa dhjetra njerëz janë plagosur dhe një pjesë e madhe vuajnë pasojat e tronditjes.
Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë ende askush.
Skena e sulmit të sotëm, ka qenë arenë incidentesh të përgjakshme ditëve të fundit, duke filluar që nga e premtja, kur në një tjetër atentat vetë-vrasës u plagosën 25 izraelitë e duke vazhduar të shtunën, kur një palestinez i armatosur qëlloi për vdekje dy gra izraelite.
XS
SM
MD
LG