Ndërlidhjet

BEOGRAD


Përçarjet në koalicionin qeverisës të Jugosllavisë janë thelluar sot ndërsa presidenti Vojisllav Koshtunica dhe rivalët e tij akuzuan reciprokisht njëri-tjetrin për korrupsion, paaftësi dhe tradhti ndaj interesave kombëtare.
Ministri i brendshëm i Serbisë, Dushan Mihajlloviç, iu përgjigj kritikave për mungesë efiçence dhe keqpërdorim të financave, duke thënë se deklaratat e Partisë Demokratike të Koshtunicës, janë pakuptim dhe siç vlerësoi Mihajlloviç, “sjellja e tij përmbledh atë të një sekti me qëllime të rrezikshme”.
XS
SM
MD
LG