Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëvendës presidenti amerikan, Dik Çejni, ka komentuar se lideri palestinez, Jaser Arafat dhe ndihmës të tij, po punojnë me Iranin dhe grupin terrorist Hezbollah për të siguruar armë për Autoritetin Palestinez.
“Arafat nuk ka pranuar përgjegjësinë, por bazuar në të dhënat që ne kemi, personat e përfshirë në këtë histori, janë njerëz kaq të afërt të tij saqë është zor të besohet se vetë Arafat nuk është i implikuar” – ka thënë zëvendës presidenti Çejni, në një intervistë për rrjetin televiziv amerikan, “Fox News”.
XS
SM
MD
LG